Telefon: +36-20/354-7866

E-mail: info@kozesz.hu

Vállalkozókkal és nyugdíjasokkal telt meg a Pécsi Egyetem

Vállalkozókkal és nyugdíjasokkal telt meg a Pécsi Egyetem

Vállalkozókkal és nyugdíjasokkal telt meg a Pécsi Egyetem

A társadalmak elöregedése számos előnyt, kihívást, feladatot hoz magával, ezek közül a foglalkoztatás az egyik. A foglalkoztatás területén a nyugdíjasok csoportja értékes és jelentős.

A társadalmak elöregedése számos előnyt, kihívást, feladatot hoz magával, ezek közül a foglalkoztatás az egyik. A foglalkoztatás területén a nyugdíjasok csoportja értékes és jelentős. 2030-ra minden hatodik ember a Földön 60 éves vagy annál idősebb lesz. Magyarországon a nyugdíjasok számára a közérdekű nyugdíjas szövetkezet egy rugalmas, jó lehetőséget jelent, ugyanakkor a piaci szereplő vállalkozók számára is előnyös - hangzottak el a mondatok az OFA Nonprofit Kft. és a KÖZÉSZ partnerségében megvalósuló „A jövő a tapasztalatban rejlik!” – Minden, amit a nyugdíjas foglalkoztatásról tudni kell! országos szakmai programsorozat második állomásán, amelynek a Pécsi Tudományegyetem adott otthont.

A délelőtti vállalkozói szekciót dr. Osztásné dr. Varga-Pál Viktória kulturális és népjóléti főosztályvezető köszöntője nyitotta meg, majd Értékes erőforrás: Az idősebb generáció foglalkoztatása a munkaerő-piaci kihívások tükrében címmel Csizmadia Gábor, a Magyarország GDP-jének hatvan százalékát termelő hatvanezer vállalkozó képviseletét ellátó VOSZ helyi szervezetének, azaz a Somogy Vármegyei Szervezete elnökének nemzetközi kitekintésű, a jövő prognózisával a hazai tényadatokat felvonultató prezentációja következett. A nyugdíjasok foglalkoztatásának jogi kereteiről Dr. Réti Mária és Dr. Bak Klára, a Szövetkezeti Kutatóintézet Nonprofit Kft. vezető kutatói tájékoztatták a megjelenteket. Az előadás a nyugdíjas foglalkoztatás formái közül részletesen bemutatta a szövetkezeti foglalkoztatást, a közérdekű nyugdíjas szövetkezet szabályozási jellemzőit, annak előnyeit a fókuszba állítva. A legjelentősebb érvek között - az anyagiak mellett - az aktivitást, a jó egészségügyi státuszt, az elmagányosodás elkerülését, a generációk közötti párbeszédet és tudástranszfert említették. Dolgos Attila, a Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezetek Országos Érdekképviseleti Szövetségének alelnöke Ismert generáció - új lehetőségek elnevezéssel a nyugdíjas szövetkezetek mindennapjaiból adott rövid ismertetőt, kitérve a vállalkozói oldalról tapasztalható erőteljes szemléletváltásra - az érintett korosztály lojalitásának és megbízhatóságának elismeréseként.

A délutáni nyugdíjas szekció érdeklődőit Knyihár Éva, a P-Age Tudatos öregedés Pécs program alapítója köszöntötte, majd dr. Farkas András Nyugdíjguru informatív standup-ja következett. A Kutatóintézet munkatársai a délutáni szekcióban is ismertették a jogi környezetet, majd a résztvevők a második karrier titkairól hallhattak gyakorlati példákat Dolgos Attilától. Az esemény zárásaként Vezér Tamás, a Civilút Alapítvány operatív igazgatója az „Odaadó” programot, Tóth Lili kommunikációs munkatárs pedig a Gondosóra Programot ismertette.

A „Senior munkavállalók foglalkoztatásának támogatása” címmel indított munkaerő-piaci kezdeményezés célja a nyugdíjas foglalkoztatás munkaerőpiacra gyakorolt óriási potenciált jelentő pozitív hatásai mellett, a tagközpontú, rugalmas vállalkozási formában megvalósuló, a pénzkereset és a közösségi lét lehetőségét ötvöző közérdekű nyugdíjas szövetkezetek 2017 óta összegyűjtött tapasztalatainak széles körű ismertetése.