Bővül az atipikus foglalkoztatás, vagyis az ideiglenes és távmunkák, valamint a szociális foglalkoztatás jelentősége.
A Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetsége, a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetsége és a Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezetek Országos Érdekképviseleti Szövetsége első közös kutatása kapcsán kiadott közlemény szerint az ágazat az idei első 8 hónapban 200 milliárd forint árbevételt termelt, ennek negyedét a diák- és közérdekű nyugdíjas-szövetkezetek. A tavalyi azonos időszakhoz képest nőtt a munkát vállaló diákok száma, a közérdekű nyugdíjas-szövetkezeteknél pedig szeptemberig több jövedelem keletkezett, mint tavaly.
Dénes Rajmund Roland, a Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetségének elnöke úgy látja, hogy a hiányszakmák köre egyre bővül, de erősödik a kereslet a szakképzetlen munkaerő iránt is.
A közlemény szerint a diák- és nyugdíjas-szövetkezetek, valamint a munkaerő-kölcsönzők többféle lehetőséget kínálnak, különböző feltételekkel és eltérő jogi környezetben, ami főképp azokon segíthet, akik hosszas munkaviszony után vesztették el az állásukat, és csak segítséggel, új megélhetési lehetőség birtokában térhetnek vissza a munka világába.
(Forrás: MTI)